IGOR ŠURLAN – Predsednik Vaterpolo kluba Ljubljana Slovan

Igor, v vaterpolo ste aktivno vpeti že zadnje 3 leta, kako sedaj po treh letih vodenja kluba vidite slovenski vaterpolo.

Ja res je, aprila je minilo 3 leti odkar sem postal predsednik Vaterpolo kluba Ljubljana Slovan, sem pa že pred tem v klubu rekreativno igral vaterpolo skoraj 4 leta, tako, da mi vaterpolo ni bila čista neznanka. Pred nastopom funkcije predsednika kluba, bi lahko o vaterpolu povedal predvsem to, da je izredno lep, atraktiven in tudi zahteven šport. Moram priznati, da sem se po vadbi vaterpola vedno izredno dobro počutil. Sedaj, ko vaterpolo malo bolj podrobno spoznavam pa mislim, da je to šport z izredno velikim potencialom in ob enem z izredno velikimi težavami. Tukaj ciljam predvsem na to, da se premalo vlaga v prepoznavnost slovenskega vaterpola, tako na ravni zveze, kot na klubski ravni. Vse preveč je razprtij med klubi, že tako je zelo malo klubov v Sloveniji pa še te so dostikrat skregani med sabo. Seveda so tudi pozitivne stvari. Po dolgem času, so bile v zadnjih treh letih ponovno angažirane reprezentance v mlajših kategorijah, kar je izredno spodbudno. Rad bi pohvalil tudi angažiranost nekaterih klubov in predvsem ljudi v teh klubih, ki večinoma prostovoljno poizkušajo, da bi vaterpolo le spravili na višjo raven. Tukaj lahko brez zadržkov rečem, da je tudi Vaterpolo klub Ljubljana Slovan eden izmed njih.

Izpostavili ste kar nekaj problematik, kako pa vi vidite, da bi se jih dalo rešiti?

Morate vedeti, da je vaterpolo v Sloveniji izredno majhen šport, vsi se med seboj poznamo, zato bi bilo ključno povezovanje klubov, vsi klubi bi morali delati v korist vaterpola in ne da vsak klub vleče na svojo stran, gleda samo na svojo korist in s tem povzroča še dodaten razdor v slovenskem vaterpolu. Po mojem mnenju je za začetni premik v pravo smer potrebno narediti zelo malo. Zato si želim, da ima novoizvoljeno predsedstvo točno izdelano dolgoročno vizijo, kako vaterpolo postopoma spraviti na višjo raven. Zato pa morajo biti na vodstvenih položajih pravi ljudje, ki bodo znali ponovno povezati klube, ker bomo le tako izplavali iz trenutne situacije. Resnično upam, da je novo predsedstvo tega zmožno in da nam bodo vsem dokazali, da se vaterpolo lahko vrne tja, kjer je nekoč že bil. Kot pravim, malo je potrebo, da bi se začelo odvijati v pravo smer.

Če se malo naveževa še na Vaterpolo klub Ljubljana Slovan, kakšni so cilji vašega kluba v prihodnosti.

Vizija našega kluba je vzpostaviti poslovno in športno stabilen vaterpolski klub, ki deluje na realnih temeljih, se povezuje z ostalimi regionalnimi športnimi kolektivi in predstavljati zgled športnega kolektiva v Ljubljani. Poleg tega pa vzpostaviti sistem kontinuiranega vsakoletnega vpisa otrok v klub in hkrati osveščati ljudi kaj je vaterpolo in narediti iz tega »blagovno znamko«. V tekmovalnem smislu, si želimo da se vse naše selekcije redno uvrščajo med najboljše 3 ekipe v državi. Da bi to dosegli, moramo vsako leto poskrbeti za zadosten vpis novih članov in poskrbeti, da imamo dobre pogoje za delo, skratka, da omogočimo našim članom čim boljše pogoje za napredek. Le tako bomo lahko vzdrževali oziroma še nadgrajevali rezultate našega kluba. V prihodnje imamo skrito željo, da bi člansko selekcijo uspeli popeljati do te ravni kvalitete, da bi se lahko prijavili v regionalno Jadransko ligo in tudi v ostala evropska tekmovanja. Seveda nas za uresničitev teh zastavljenih ciljev čaka še kar nekaj dela. Poleg tega pa v prihodnje želimo še okrepiti rekreacijski vaterpolo, v poletnih mesecih organizirati vaterpolo kampe, kjer bi lahko vaterpolo približali širši množici.

Sliši se zelo ambiciozno

Ja res je, vendar se morate zavedati, da v našem klubu vlagamo ogromno dela in tudi sredstev, da dosežemo zastavljene cilje. Da bi dosegli konsistenten vpis otrok v vaterpolo šolo, vsako leto vsaj dvakrat letno izvajamo marketinške kampanje, tako, da se oglašujemo po radiu, po Ljubljani stojijo billboardi z reklamo o vpisu v našo vaterpolo šolo, tukaj bi se pohvalil, da imamo skoraj celo leto na Zaloški cesti, ki je ena izmed bolj prometnih cest v Ljubljani na voljo billboard z našo reklamo v velikosti 9mx4m, da ga ja vsi vidijo (smeh). Kar nekaj denarja vsako leto namenimo tudi v Google oglaševanje. Poleg vsega naštetega, pa izvajamo tudi plavalne tečaje za najmlajše, to so otroci stari od 4 do 7 let in v zadnjih dveh letih smo imeli vpisanih v te plavalne tečaje tudi po 50 otrok, tako že tukaj želimo vzpodbuditi zanimanje za vaterpolo in pridobiti otroke v naš klub. Pomembno za doseganje zastavljenih ciljev se mi zdi tudi to, da dobro sodelujemo z mestno občino Ljubljana, ob tej priložnosti se bi tudi rad zahvalil oddelku za šport, za vso podporo, ki nam jo daje.

Kako bi ocenili letošnjo sezono?

Ja verjetno lahko trdim, da je bilo za vse športne panoge kar izziv speljati letošnjo sezono. Zelo hitro po začetku sezone v septembru se je za skoraj pol leta onemogočilo treniranje za vse mlajše selekcije, tako, da smo se morali hitro prilagoditi na situacijo in treninge organizirati drugače, kot smo bili navajeni. Vsi od mladincev navzdol so morali trenirati preko Zoom aplikacije, kar je pomenilo samo suhe treninge. Po pogovoru s trenerji, so imeli po določenem času kar problem kako motivirati otroke, da so se redno udeleževali Zoom treningov. Navsezadnje smo vaterpolisti in treninge moramo izvajati v bazenu. Na srečo smo večino članov uspeli zadržati in sedaj vsi že normalno trenirajo v bazenu. Tukaj moram pohvaliti člansko ekipo, ki je edina imela možnost nemoteno trenirati in so letos osvojili 3. mesto v Državnem prvenstvu. Pokazali so res velik napredek in definitivno presegli pričakovanja, ki smo jih imeli za letošnjo sezono. Sedaj pa si želimo, da bi v času, ki nam je ostal do konca sezone, izpeljali tudi kakšno uradno tekmo za mlajše selekcije. Upam, da nam uspe.

Še zadnje vprašanje, kako gledate na idejo o ustanovitvi slovenskega vaterpolo portala?

Vsaka stvar, ki pripomore k popularizaciji vaterpola je več kot dobrodošla, tako da idejo podpiram in me veseli, da smo dobili prvi vaterpolo portal, ki bo ažurno spremljal dogajanje na slovenski vaterpolo sceni. Mislim, da je že to prvi korak v pravo smer, ki bo pripomogel k dvigu slovenskega vaterpola. Ob tem bi rad tudi poudaril, da je tudi naš klub vedno na voljo pri kakršnih koli projektih, ki bi koristili vaterpolu. Vedno smo bili in vedno bomo na voljo za pogovore in dogovore tudi z ostalimi klubi, kako narediti vaterpolo še boljši.

 

Aleksander Sokler

Comments (1)

  1. FiverrEarn

    […]below you値l discover the link to some web sites that we think you ought to visit[…]

Comments are closed.
%d bloggers like this:

Spletno mesto uporablja piškotke in s tem zbira podatke o vašem obisku strani, prikazuje vsebine družabnih omrežjih in oglasih. Podrobnejše informacije na strani Zasebnost.

Nastavitve piškotkov

Spodaj lahko izberete, katere vrste piškotkov dovoljujete na tej spletni strani. Kliknite gumb "Shrani nastavitve piškotkov", da uveljavite svojo izbiro.

FunkcionalniNaše spletno mesto uporablja funkcionalne piškotke. Ti piškotki so potrebni za delovanje našega spletnega mesta.

AnalitičniAnalitični piškotki beležijo aktivnosti obiskovalcev na naši spletni strani. Storitev uporabljamo za namen analiziranja prometa (štetje obiskovalcev, identifikacija brskalnikov in preživet čas uporabnika na strani, težave pri navigaciji itd.).

Družabni medijiNa našem spletnem mestu piškotki družabnih omrežij prikazujejo vsebine tretjih oseb, kot sta YouTube in FaceBook. Ti piškotki lahko sledijo vašim osebnim podatkom.

OglaševalskiNaše spletno mesto postavlja oglaševalske piškotke, da vam prikaže oglase tretjih oseb glede na interese. Ti piškotki lahko sledijo vašim osebnim podatkom.

OstaliNa našem spletnem mestu so nameščeni piškotki tretjih oseb iz drugih storitev tretjih oseb, ki niso analitični, družabni mediji ali oglaševanje.