V Ljubljani bo v ospredju derbi med Kranjčani in Kamničani

Konec novembra je bil v Gradcu na sporedu prvi letošnji turnir v Alpe Waterpolo ligi. Že po prvem turnirju lahko rečemo, da je bila novoustanovljena liga zadetek v polno, s čimer se strinjajo tudi slovenski klubi. Tudi na drugem turnirju, ki bo v soboto in nedeljo potekal pod balonom kopališča Kodeljevo v Ljubljani, bo na sporedu deset tekem, edini slovenski obračun pa bo med AVK Triglavom in Calcit Water Polom, ki bo v soboto, ob 14.30.

V Gradcu sta bili edini ekipi, ki sta dobili obe tekmi, Ljubljana Slovan in WBC Graz, po le eno tekmo pa so odigrali Kranjčani in Opatija. Ljubljančani bodo v soboto igrali s Tirolom iz Innsbrucka, v nedeljo pa bodo v zadnji tekmi turnirja gostili Opatijo, ki bo v soboto igrala s Triglavom. V ospredju bo zagotovo sobotni obračun lanskoletnih finalistov slovenskega državnega prvenstva. Varovanci Krištofa Štromajerja so v Gradcu visoko premagali Grafist Koper, ki je po tem praznih rok ostal še v tekmi z domačini turnirja, medtem ko so Kamničani v slovenskem derbiju izgubili z Ljubljančani, nato pa ugnali Trst.

»Na drugem turnirju bo test za našo ekipo predvsem ta, kako bomo fizično zdržali, saj imamo dve tekmi v enem popoldnevu. Jasno je namreč, da nimamo tako širokega kadra kot prejšnjo sezono. Predvsem pa gledamo tekmo po tekmo, tako da je fokus na prvi tekmi s Kamničani, po njej pa bomo razmišljali o drugi z Opatijo,« je pred začetkom ljubljanskega turnirja dejal Krištof Štromajer, trener kranjskih vaterpolistov, ki so v letošnji sezoni že igrali tudi v evropskem pokalu LEN in pokalu Challenger, prav tako pa četrtfinalno tekmo pokala Slovenije proti mariborskemu Braniku in prvo polfinalno tekmo s Koprčani doma.

Bolj bo šel na roko spored vaterpolistom iz Kamnika, ki bodo po derbiju s Kranjčani v nedeljo igrali še z Dunajčani. Po turnirju v Gradcu, s katerim so bili le polovično zadovoljni, so v prvi polfinali tekmi pokala Slovenije, prav tako na Kodeljevem, visoko izgubili z Ljubljano Slovanom.

»Pred nami je nov turnir lige AWL, na katerem nas čakata dve težki tekmi. V prvi igramo z aktualnimi državnimi prvaki, ki so favoriti. Za nami je težka tekma v polfinalu pokala proti Ljubljani Slovanu in upam, da smo se iz te tekme naučili nekaj stvari in da ne bomo delali istih napak. Druga tekma bo proti ekipi Dunaja, ki je za nas neznanka. O njih vemo leto to, kako so igrali v Gradcu, toda če bomo igrali kot znamo, bi to tekmo morali dobiti. V vsakem primeru pa zmaga ne bo prišla sama od sebe,« je v svoji napovedi previden Gašper Šenica, ki v letošnji sezoni vodi vaterpoliste Calcit Water Pola.

Z veliko mero optimizma, tudi na račun dveh zmag v Gradcu in nato še dveh v pokalu Slovenije, domači turnir pričakujejo v taboru Ljubljane Slovana. »Bolj kot z igro smo zadovoljni z izkupičkom iz prvih dveh tekem. Toda na koncu štejejo točke, ki so najbolj pomembne. Ampak od Gradca smo v svoji igri napredovali in mislim, da gremo počasi v pravo smer. V Gradcu smo videli oba nasprotnika. Tirol je v Gradcu igral pred nami, medtem ko sem Opatijo gledal po televiziji. Najprej se bomo pripravljal na Tirol. Pomembno bo, kako bomo igrali v obrambi, da pridemo do hitrih protinapadov in si olajšamo delo. Nekaj podobnega bo veljalo tudi za nedeljsko tekmo,« je pred turnirjem dejal Jure Škof, trener Ljubljane Slovana, ki si želi, da bi bilo na tribunah čim več gledalcev.

Manj razlogov za dobro voljo so imeli po prvem turnirju v Gradcu vaterpolisti Grafist Kopra, ki so obakrat izgubili. Prvi dan turnirja so z visokih 4:20 izgubili proti Kranjčanom, drugi dan pa z 9:11 proti domačinom. So pa na tem turnirju igrali v oslabljeni zasedbi. Tako so prejšnjo sredo v polfinalu pokala proti Triglavu izgubili le še z 11:17, in to v Kranju, kar pomeni, da tudi Koprčani igrajo vse bolje.

»V Gradcu zagotovo ni bila naša prava podoba. Poznalo se nam je, da nismo bili v polni zasedbi in da je šlo za začetek sezone. Ampak takšna je bila takrat situacija, na nas pa je, da napredujemo, delamo naprej, kar se je pokazalo že v pokalu. Načrt je, da postopoma dvigujemo formo, da bomo na koncu zadovoljni z doseganjem ciljev, ki smo si jih zadali. Upam, da bomo na ljubljanski turnir prišli v popolni zasedbi, kar bi nam nekoliko olajšalo tekmi. Čakata nas dve avstrijski ekipi, Dunaj in Tirol, in če se še želimo vmešati v boj na zaključni turnir, bomo morali obe tekmi dobiti. Novega spodrsljaja si ne smemo več dovoliti,« je odločen Marino Cetin, novi trener koprskih vaterpolistov.

Boljši predstavi kot konec oktobra pričakuje tudi Tomislav Gradski, ki v letošnji sezoni vodi mariborski Branik. Njihova težava bi bila lahko v tem, da bodo obe tekmi igrali v nedeljo, najprej v dopoldanskem času s Tržačani, zgodaj popoldne pa še z Gradcem.

»Naša ekipa je precej mlada, saj imamo določene težave z registracijo novih igralcev, ki bodo verjetno lahko igrali šele po novem letu. To nam bo otežilo delo, saj bomo morali igrati s svojimi mladimi igralci in normalno je, da v članskem vaterpolu težko enakovredno igrajo proti starejšim in bolj izkušenim igralcem. Zato je težko karkoli napovedovati, tekmi nam bosta koristili za pridobivanje izkušenj, za nami je tudi nekaj treningov z mladinci zagrebške Mladosti in na njih smo delovali veliko bolje kot v Gradcu in na četrtfinalni pokalni tekmi s Triglavom,« je pred ljubljanskim turnirjem dejal Gradski, ki je prepričan, da je Alpe Waterpolo liga, ki je spet oživljena, dobra ideja in prava stvar za slovenski vaterpolo.

Spored tekem turnirja v Ljubljani

Sobota, 26. november: WBV Graz – Pallanuoto Trieste (13.00), Calcit Water Polo – AVK Triglav (14.30), Tirol – Ljubljana Slovan (16.00), Grafist Koper – ASV Wien (17.30), AVK Triglav – Opatija LRH (19.00).

Nedelja, 27. november: Branik Maribor – Pallanuoto Trieste (9.00), Calcit Water Polo – ASV Wien (10.30), Grafist Koper – Tirol (12.00), Branik Maribor – WBV Graz (13.30), Ljubljana Slovan – Opatija LRH (15.00).

FOTO: Aleksander Sokler

Miha Štamcar
%d bloggers like this:

Spletno mesto uporablja piškotke in s tem zbira podatke o vašem obisku strani, prikazuje vsebine družabnih omrežjih in oglasih. Podrobnejše informacije na strani Zasebnost.

Nastavitve piškotkov

Spodaj lahko izberete, katere vrste piškotkov dovoljujete na tej spletni strani. Kliknite gumb "Shrani nastavitve piškotkov", da uveljavite svojo izbiro.

FunkcionalniNaše spletno mesto uporablja funkcionalne piškotke. Ti piškotki so potrebni za delovanje našega spletnega mesta.

AnalitičniAnalitični piškotki beležijo aktivnosti obiskovalcev na naši spletni strani. Storitev uporabljamo za namen analiziranja prometa (štetje obiskovalcev, identifikacija brskalnikov in preživet čas uporabnika na strani, težave pri navigaciji itd.).

Družabni medijiNa našem spletnem mestu piškotki družabnih omrežij prikazujejo vsebine tretjih oseb, kot sta YouTube in FaceBook. Ti piškotki lahko sledijo vašim osebnim podatkom.

OglaševalskiNaše spletno mesto postavlja oglaševalske piškotke, da vam prikaže oglase tretjih oseb glede na interese. Ti piškotki lahko sledijo vašim osebnim podatkom.

OstaliNa našem spletnem mestu so nameščeni piškotki tretjih oseb iz drugih storitev tretjih oseb, ki niso analitični, družabni mediji ali oglaševanje.