V derbiju Opatija boljša od Ljubljane Slovana

Po treh odigranih turnirjih sta v Alpe Waterpolo ligi brez poraza le še dve ekipi, Opatija in kranjski Triglav, ki je bil tudi domačin, vendar ni odigral niti ene tekme. V soboto so Kranjčani sicer v prvi četrtfinalni tekmi pokala Challenger sicer premagali švicarsko ekipo Carouge Natation s 17:7, danes pa bi morali igrati z banjaluškim Borcem, ki pa žal ni prišel na turnir. V vodstvu je tako Opatija, ki je v današnjem derbiju s 14:13 premagala Ljubljano Slovan in si skorajda že zagotovila nastop na zaključnem turnirju. V prvi tekmi današnjega sporeda je Branik Maribor s 24:9 premagal drugo ekipo Ljubljane Slovan, Mladost Zagreb je bila z 20:2 boljša od Calcit Water Polo, do zanesljive zmage pa je proti Grafist Kopru prišel tudi ASV Ströck Wien, ki je zmagal s 16:4.

Branik Maribor – Ljubljana Slovan II  24:9 (7:2, 4:1, 7:3, 6:3)

Branik Maribor: Jukić, Brčić 3, Šantak 2, Seljak 2, Globovnik, Kačič 2, Pevec 5, Hadžić 3, Herzog, Minić 3, Rajšp, Miletić 4, Bauman. Trener: Tomislav Gradski.

Ljubljana Slovan II: Filipović, Milosavljević Saunig, Poličnik 1, Povhe 2, Poznik 1, Lipnik 2, Zidar, Koder 2, Petković, Osmić, Florjančič. Trener: Aleš Komelj.

Mariborčani prvi dan kranjskega turnirja niso igrale, na prejšnjih dveh turnirjih pa so nekoliko zaostali za svojimi pričakovanji, saj so vknjižili tri poraze in le eno zmago. Na drugi strani so mladi ljubljanski vaterpolisti, ki si nabirajo izkušnje, vseh pet dozdajšnjih tekem ostali praznih rok, tako kot tudi proti Mariborčanom. V zadovoljstvo jim je lahko, da so prvi zatresli mrežo, in sicer je to že v njihovem prvem napadu uspelo Poličniku. Vaterpolisti Branika so izenačili z golom Tima Kačiča slabi dve minuti pozneje, povedli pa so z golom Aljaža Pevca. Na prvi odmor so odšli s prednostjo petih golov, nato pa je njihova prednost naraščala iz četrtine v četrtino. V zadnjih 25 sekundah smo videli dva gola, enega je za Ljubljančane dosegel Florjančič, končni izid pa je postavil Brčić.

Mladost Zagreb – Calcit Water Polo  20:2 (5:0, 6:0, 3:2, 6:0)

Mladost Zagreb: Čosić, Erenda 4, Fajković 1, Rogić, Obuljen 3, Bušić 1, Branković 3, L. Barišić, Dobrić, Huljev 4, M. Barišić 1, Šošić 3. Trener: Hrvoje Hrestak.

Calcit Water Polo: Dragaš, Gligorovski Zdravković, Brišnik, Lukić, Gole, Lukič, Kordež, Blažević 1, Šmrkovič, Laketić, Briški 1, Bergant, Jeretina. Trener: Gašper Šenica.

Prvi dan kranjskega turnirja so zagrebški vaterpolisti v izenačeni tekmi nepričakovano izgubili z Dunajčani, na drugi strani pa so Kamničani do sredine tretje četrtine bili enakovredni Tržačanom, na koncu pa visoko izgubili. V današnjem obračunu z Mladostjo pa je bilo že po prvi četrtini jasno, da bodo težko tudi oni presenetili zagrebško ekipo, ki je bila odlična v obrambi, v napadu pa je po treh golih Nika Šošića in enega Dominika Obuljena in Ivana Huljeva na prvi odmor odšla s prednostjo petih golov. V drugi četrtini so bili še bolj učinkoviti, Kamničani pa so svoj prvi gol dosegli v začetku tretje četrtine, ko je v polno zadel Goran Blažević, kmalu za njim pa še Blaž Briški. Zadnja četrtina je bila spet v popolni prevladi Zagrebčanov.

Grafist Koper – ASV Ströck Wien  4:16 (0:3, 1:6, 1:5, 2:2)

Grafist Koper: Lončarević, Giorgi 1, Esposito 1, Nastran 1, Anzeljc, Bašić, Pencelj, Prete 1, Jovanović, Cosoli, Jaćimović. Trener: Aleš Stopar.

ASV Ströck Wien: Krupar, Dano 3, Martanović 2, Kisić 2, Mitruk 2, Savić 2, Milošević, Dukić, Szavai 1, Sarandi 3, Cech, Jovandić. Trener: Mike Fasching.

Koprčani so v Kranj prišli močno oslabljeni v primerjavi z zadnjim turnirjem, ki so ga pred 14 dnevi pripravili sami. V soboto jih je v slovenskem obračunu visoko premagala prva ekipa Ljubljane Slovana, danes so bili zadnje previsoka ovira Dunajčani, ki so včeraj premagali do takrat neporaženo Mladost. V prvi četrtini so koprski vaterpolisti še držali korak z Dunajčani, ki so na začetku druge četrtine povedli s 5:0, Stefano Giorgi pa je nato le dosegel prvi gol za koprsko ekipo. Drugega je zadnjo sekundo tretje četrtine za Koprčane prispeval legenda slovenskega vaterpola, Matej Nastran, ki v soboto ni igral, toda takrat je bilo že 14:2 za ASV Ströck Wien. Še najbolj izenačena je bila zadnja četrtina, v kateri sta za koprsko ekipo v polno zadela še Lorenzo Esposito in Maria Prete Alessandro.

Opatija – Ljubljana Slovan 14:13 (3:1, 3:2, 4:5, 4:5)

Opatija: Duvnjak Starčević, B. Smokvina 4, Turk 2, T. Smokvina, Peroš, Blažić, Kaluđerović 3, Lu. Dujmić 3, Le. Dujmić 2, Dešić 2, Sklepić, Kolak 2. Trener: David Burburan.

Ljubljana Slovan: Žurbi, Stefanović 3, Čanč 5, Potočnik 4, Poličnik, Leskovec 2, Anzulović 2, Cuomo 5, Novak 5, Lipnik 1, P. Kirasič. Trener: Jure Škof.

Derbi tretjega turnirja AWL med neporaženo Opatijo in Ljubljano Slovanom, ki je v Kopru nepričakovano izgubila s Tržačani, so bolje začeli varovanci Davida Burburana, čeprav so bili Ljubljančani z golom Eneja Potočnika tisti, ki so prvi prišli do vodstva. Toda ob koncu četrtine so z dvema goloma prednosti vodili vaterpolisti Opatije, ki so preko Lena Dujmića v začetku druge povedli že s 4:1. Razlika treh golov je bila tudi ob menjavi strani, pa tudi večji del tretje četrtine je imela Opatija tri gole prednosti. Ljubljančani so se jim štirikrat sicer približali na dva gola zaostanka, ko so bili uspešni Branko Kirasič, Bernard Matija Čanč in dvakrat Vukašin Stefanović, dobro minuto pred zadnjim odmorom z drugim golom Čanča pa le še na gol. Toda ob igri z igralcem več je bil v naslednjem napadu uspešen Patrik Turk, tako da so Ljubljančani zadnjo četrtino začeli z dvema goloma zaostanka. V začetku zadnje četrtine je Čanč z novim golom svojo ekipo Opatiji približal še na gol zaostanka, toda Marko Blažić in Lucijan Dujmić sta še enkrat več Ljubljančane oddaljila od izenačenja. S tremi goli prednosti so vaterpolisti Opatije začeli tudi zadnji dve minuti tekme, in čeprav sta razpoloženi Čanč in Jerko Anzulović dosegla še dva gola za slovenske podprvake, je to vseeno pomenilo njihov drugi poraz v AWL.

Vrstni red po treh odigranih turnirjih: 1. Opatija 18, 2. Mladost Zagreb 15, 3. AVK Triglav 12 (2 tekmi manj), 4. Ljubljana Slovan 12, 5. ASV Ströck Wien 12, 6. Pallanuoto Trieste 9 (tekma manj), 7. Branik Maribor 9 (tekma manj), 8. Borac 6 (2 tekmi manj), 9. Calcit Water Polo 3, 10. Grafist Koper 0, 11. Ljubljana Slovan II 0.

Spletno mesto uporablja piškotke in s tem zbira podatke o vašem obisku strani, prikazuje vsebine družabnih omrežjih in oglasih. Podrobnejše informacije na strani Zasebnost.

Nastavitve piškotkov

Spodaj lahko izberete, katere vrste piškotkov dovoljujete na tej spletni strani. Kliknite gumb "Shrani nastavitve piškotkov", da uveljavite svojo izbiro.

FunkcionalniNaše spletno mesto uporablja funkcionalne piškotke. Ti piškotki so potrebni za delovanje našega spletnega mesta.

AnalitičniAnalitični piškotki beležijo aktivnosti obiskovalcev na naši spletni strani. Storitev uporabljamo za namen analiziranja prometa (štetje obiskovalcev, identifikacija brskalnikov in preživet čas uporabnika na strani, težave pri navigaciji itd.).

Družabni medijiNa našem spletnem mestu piškotki družabnih omrežij prikazujejo vsebine tretjih oseb, kot sta YouTube in FaceBook. Ti piškotki lahko sledijo vašim osebnim podatkom.

OglaševalskiNaše spletno mesto postavlja oglaševalske piškotke, da vam prikaže oglase tretjih oseb glede na interese. Ti piškotki lahko sledijo vašim osebnim podatkom.

OstaliNa našem spletnem mestu so nameščeni piškotki tretjih oseb iz drugih storitev tretjih oseb, ki niso analitični, družabni mediji ali oglaševanje.