Gašper Žurbi: Pustili smo srce na igrišču

Začela se je finalna serija na tri zmage za naslov državnega prvaka. Glede na zaključek rednega dela DP in na rezultate polfinalnih tekem je veljal AVK Triglav Kranj za favorita. S tem se upravičeno ni strinjalo gostujoče moštvo Calcit Waterpolo Kamnik, ki je po izenačenem boju zasluženo zmagalo z rezultatom 7 : 9 ( 2: 3, 4 : 3, 0 : 1, 1 : 2).

Po začetnem pisku sodnika Margete so tekmo bolje začeli Kranjčani, vendar se je prva četrtina končala z minimalno prednostjo Kamnika. Tudi v drugi četrtini sta se moštvi izmenjevali v vodstvu in tako na odmor odšli z neodločenim izzidom. V drugem polčasu sta obe ekipi močno pritisnili v obrambi, vendar je bila Kamniška ekipa takorekoč granitna in je nasprotniku dopustila zgolj gol v šestnajstih minutah.
Triglavani so v svojo ekipo pripeljali Jašo Kadivca, ki se je vrnil iz Avstralije in je bil najboljši strelec svoje ekipe. Na drugi strani je kot vedno takrat, ko je najbolj potrebno, odlično delo opravil Matej Nastran, prvi strelec tekme s štirimi zadetki.

»V igri smo pustili srce na igrišču, igrali smo eden za drugega, kar je na koncu pokazal tudi rezultat. Z glavo moramo že na naslednjo tekmo v Kamnik, kjer bomo imeli še navijače, kar nam bo še dodatna vzpodbuda, da gremo osvojiti še ta naslov, ki nam še manjka v Kamniku«, je po prvi zmagi v finalu povedal Gašper Žurbi.