Pro Recco nadigral Szolnok in osvojil Superpokal LEN

Pro Recco je osvojil že svoj 7. Superpokal LEN. Szolnok je v domačem bazenu gostil Pro Recco, kjer sta se ekipi pomerili za prestižno trofejo. Evropski prvak Pro Recco je prepričljivo s kar 15:4 premagal zmagovalca Evropokala LEN Szolnok.

Superpokal LEN 2021

Szolnok – Pro Recco 4:15 (1:3, 2:5, 0:2, 1:5)

Zadetki: Angyal, Janšik, Milaković in Zović 1; Di Fulvio 3, Zalanki, Figlioli, Ivović in Canella 2, Janger, Bertoli, N.Presciutti in Hallock 1.

Kapetan Pro Recca Aleksandar Ivović dvigne pokal. Foto Laszlo Balogh/Total Waterpolo

Zmaga Pro Recca je bila bolj ali manj pričakovana. Lani poleti je bilo pri evropskeem prvaku veliko sprememb, vendar je kljub temuj Recco za sezono 2021/22 izoblikoval odlično ekipo. Po drugi strani je bil Szolnok glede na preteklo sezono precej oslabljen. Kljub temu ni nihče verjel, da bo na koncu takšna razlika v korist Pro Recca. Razlika enajstih golov je tudi največja razlika na tekmah za superpokal LEN. Do danes je bil rekord prav tako zmaga Recca s 13:4 nad Cattarom v superpokalu letav2010.

Recco je bil odločen, da da bo naredil razliko že v uvodnih minutah. V prvih treh minutah so Italijani z igralcem več povedli z 2:0 (Ivović in Zalanki). V peti minuti je Zović prepolovil rezultat, vendar je Benjamin Hallock takoj odgovoril za 1:3.

Druga četrtina se je začela s hitro izmenjavo golov. V 10. minuti je tekmece ločilo dva zadetka (2:4). Nato je Recco pripravil serijo 4:0 (dva gola s prednostjo power-play in dva iz petmetrovke) in si tako priigral vodstvo s kar 8:2. Reccova obramba pod vodstvom Marca Del Lunga je skozi celotno tekmo delovala zelo dobro. Ni pa uspela ustaviti Janšika, ki je dve sekundi pred koncem druge četrine zatresel mrežo za 3:8.

Szolnok je v tretji tretjini zapravil kar nekaj napadov. Tudi Pro Recco je zamudil veliko lepih priložnosti (vključno s petmetrovko, ko je Banyai ubranil strel Di Fulvia). Kljub temu so gostje nadzorovali igro. Pred zadnjim odmorom so razliko povišali na sedem. Di Fulvio je v 18. minuti zvišal na 9:3. Nicholas Presciutti je zadel ob igralcu več v zadnjem napadu in tako pokopal zadnje upe Szolnoka. Madžari se po zaostanku sedmih zadetkov niso mogli več vrniti v igro (3:10).

Recco ni popustil vse do konca. Zadnji zadetek na tekmi je bil dosežen le 17 sekund pred žvižgom, ko je Di Fulvio potrdil končni rezultat.

Italijanska ekipa je imela zelo dobro realizacijo napadov (8/15), dosegla je dva gola iz petmetrov (2/3), petkrat je zadela iz lepo izdelanih akcij. Vaterpolisti Pro Recca so naredili 16 osebnih napak, kar pa je Szolnok slabo izkoristil, dosegel je le dva zadetka s prednostjo power-playa.

Sandro Sukno, ki je osvojil svojo prvo trofejo kot trener Pro Recco je po tekmi je dejal:
»Za nas je bila to odlična tekma. Od začetka do konca smo igrali zelo dobro, svojim igralcem sem na koncu čestital za prvi pokal v sezoni. Naša dobra realizacija z igralcem več je bila dejavnik, ki je naredila razliko na tej tekmi.«

Živko Gocič, trener Szolnoka je komentiral:
»Čestitke Pro Reccu. V vseh segmentih igre so bili od začetka do konca tekme boljši od nas. Zamudili smo veliko priložnosti za zadetek. Izčrpani smo, ker smo imeli v zadnjih dveh tednih veliko težkih tekem. Pro Recco si je zaslužil zmago in pokal, vendar menim, da končni rezultat ne odraža prave razlike v kakovosti med obema ekipama.«

Za italijansko ekipo jo to že sedmi naslov v Superpokalu, prvič je klub slavil leta 2003, ko je bil boljši od Brescie. Nato so naslove osvajali še v letih 2007, 2008, 2010, 2012 in 2015. Na drugi strani je edini naslov osvojil Szolnok leta 2017.