Španci pretrd oreh, kadeti v zlato skupino

Kadetska reprezentanca je v osmini finala SP U16 v Volosu morala priznati premoč Španiji s 3:13. Nasprotniki so vodili od samega začetka tekme, odpor slovenskih mladih upov pa zlomili v drugem polčasu. Fantje bodo tekmovanje na SP nadaljevali v zlati skupini in se borili za mesta med 9. in 16. Njihov prvi nasprotnik v tem delu tekmovanja bo Japonska, tekma pa bo na sporedu v četrtek ob 8.00.

SLOVENIJA : Španija 3:13 (0:2, 1:2, 1:4, 1:5)

Volos – Sodnika: Toygarli (Turčija), Voltz (ZDA).

Slovenija: Karničar, Šantak 1, Poličnik, Povhe 2, Lukić, Bašić, Poznik, Kirasič, Klobučar, Laketić, Ćetković, Štromajer in Udovč. Selektor Nikola Hajdin, pomočnik selektorja Tadej Peranovič.

Španija: Diaz Garcia, Garcia Sales 1, Nunez Perez 2, Garrido Perrone 1, Feliu Huix 1, Granados Moreno 2, Lema Llapur 1, Fernandez Cuesta 1, Ferrando Peiro, Diaz Marroquin 1, Garcia Cases 1, Rodriguez Estepa 2 in Vinuales Schneider.

Uvod v srečanje je postregel z malo zadetki. Španci so do prvega odmora zabili dva, sredi druge četrtine dodali še dva, da pa Slovenija na glavni odmor ni odšla z ničlo je z golom ob igralcu več poskrbel Miha Šantak.

V tretji četrtini so Hajdinovi varovanci hitro znižali še za gol, natančen je bil Anže Povhe. A nato je sledil velik padec zbranosti, Španci pa so v vsega dveh minutah zabili štiri zadetke in praktično odločili srečanje. V zadnji četrtini so nadaljevali delo iz tretje, zabili nove štiri zaporedne zadetke in dve minuti in pol pred koncem srečanja prvič povedli za deset. Povhe je nato na drugi strani s svojim drugim zadetkom še znižal, a Diaz je pol minute pred koncem postavil končnih 3:13.

Za Slovenijo sta bila torej natančna le Povhe z dvema in Šantak z enim zadetkom, pri Španiji pa se je kar deseterica vpisala med strelce. Fante sedaj čaka prosto popoldne, jutri pa ponovno tekma v zgodnjih jutranjih urah proti Japonski, ki je danes morala priznati premoč Črni gori s 16:9.

Izjave po tekmi:

Nikola Hajdin, selektor: »Naša ekipa je dobila enkratno priložnost, da kot druga v skupini igra z ekipo Španije in se bori za uvrstitev med 8 najboljših na svetu. Končni rezultat je mogoče visok, ampak realen. Vsi vemo, kje je Španija v svetovnem vaterpolu. Po porazu bomo zdaj igrali za uvrstitev od 9. do 16. mesta. Jutri bomo igrali proti Japonski, ki igra atipičen vaterpolo, a to je še ena priložnost, da naša ekipa igra kvalitetno tekmo in da odigra najboljše, kakor se le da. Reči moram, da je že sama uvrstitev med 16 najboljših na svetu uspeh za našo ekipo in motivacija za fante, da trenirajo še boljše.«

Anže Povhe: »Današnjo tekmo proti Špancem smo zaceli solidno, a nasprotnik je kasneje pokazal svojo premoč in nas premagal. Jutri se bomo pomerili z Japonsko. Verjamem, da jo z dobro igro lahko premagamo.«

Florijan Poličnik: »Tekma se ni izšla tako, kot smo želeli. Lahko bi igrali veliko bolje, a nismo bili dovolj povezani kot ekipa. Še posebej pa je bilo problem naše obnašanje na tekmi, na kar nas je seveda po njej trener opozoril. Jutri pričakujemo drugačno igro, tako, kot smo jo navajeni kazati.«

Statistika tekme!
Vse tekme si lahko ogledate tukaj!

Mojca Kirasič

Jaka Mikoletič
Aleksander Sokler
%d bloggers like this:

Spletno mesto uporablja piškotke in s tem zbira podatke o vašem obisku strani, prikazuje vsebine družabnih omrežjih in oglasih. Podrobnejše informacije na strani Zasebnost.

Nastavitve piškotkov

Spodaj lahko izberete, katere vrste piškotkov dovoljujete na tej spletni strani. Kliknite gumb "Shrani nastavitve piškotkov", da uveljavite svojo izbiro.

FunkcionalniNaše spletno mesto uporablja funkcionalne piškotke. Ti piškotki so potrebni za delovanje našega spletnega mesta.

AnalitičniAnalitični piškotki beležijo aktivnosti obiskovalcev na naši spletni strani. Storitev uporabljamo za namen analiziranja prometa (štetje obiskovalcev, identifikacija brskalnikov in preživet čas uporabnika na strani, težave pri navigaciji itd.).

Družabni medijiNa našem spletnem mestu piškotki družabnih omrežij prikazujejo vsebine tretjih oseb, kot sta YouTube in FaceBook. Ti piškotki lahko sledijo vašim osebnim podatkom.

OglaševalskiNaše spletno mesto postavlja oglaševalske piškotke, da vam prikaže oglase tretjih oseb glede na interese. Ti piškotki lahko sledijo vašim osebnim podatkom.

OstaliNa našem spletnem mestu so nameščeni piškotki tretjih oseb iz drugih storitev tretjih oseb, ki niso analitični, družabni mediji ali oglaševanje.