Calcit Kamnik do prve zmage finala državnega prvenstva

Včeraj smo spremljali prvo tekmo finala državnega prvenstva v vaterpolu. V Kranju smo spremljali napeto obračun med ekipama Triglava in Calcit Kamnika. Na koncu tekme so se veselili gostje, ki so na prvi izmed treh tekem slavili zmago.

V Kranju smo spremljali napeto srečanje od samega začetka. Povedli so Triglavani prek Andraža Pušavca, do konca četrtine pa je Kamnik prek izkušenega Mateja Nastrana izid preobrnil. V drugem delu igre so Kranjčani še enkrat obrnili rezultat, v tem delu je bil strelsko razpoložen Jaša Kadivec, ki se je pred kratkim vrnil v matični klub iz Avstralije.

V tretji četrtini smo spremljali raztrgano igro, edini zadetek pa je iz kazenskega strela prispeval prvi strelec tekme Nastran in Calcit je pred zadnjim odmorom vodil za gol. Tudi v prvi polovici zadnje četrtine zadetkov ni bilo, nato pa so Kamničani ušli na +3. Triglav je dobre tri minute pred koncem znižal na 9:7, a več kot to kranjskim vaterpolistom ni uspelo.

Drugi tekmi sta na sporedu v sredo v Kamniku (18:30) in Kopru (20:00).

DP člani, finalni del, FINALE (na 3 zmage)

Triglav : Calcit Kamnik 7:9 (2:3, 4:3, 0:1, 1:2)